image
By 0 Comment

ELİF TUĞBA

Elif Tuğba; Merhabalar, 1989 yılında Adana doğdum, Bankacı bir anne ve baba’ nın 3 çocuklarından en büyüğü ve tek kızlarıyım. Ozan ve Beste isimli iki çocuk sahibi bir anneyim. Çocukluğumdan bu yana her zaman sanat tutkunu olmuşumdur. Eğitim hayatıma Grafik Tasarım okuyarak başladım, eğitimim içerisinde yurtdışında ve yurt içinde çeşitli eğitimlere katıldım. Daha sonra Ülkemin en güzel şehirlerinden biri olan Çanakkale de resim öğretmenliği bölümünden mezun oldum.

Eğitimimin son yıllarında okul öncesi kurumlarda gönüllü olarak çalıştım. Çocuklarla Drama ve Sanat eğitimi üzerinde çalışmalar yaptım. 2011 yılında Ankara’ya döndüm. Ankara’da Tarım Bakanlığı, Reform Müdürlüğünde bir süre haber yazarlığı ve Grafik tasarım üzerinde çalıştım. Daha sonra öğretmenlik mesleğimi yapmak üzere Özel Kolejde okul öncesi ve ilkokul bünyesinde görev aldım. Çağdaş Drama Derneğinden Yaratıcı Drama, Sanat Terapisi, Eğitim Koçluğu gibi birçok eğitimimi tamamladım. 2015 yılından bu yana okulumda müdür olarak çalışmaya devam ediyorum. 2018 yılında okul öncesi öğretmenliği yüksek lisans programına girdim. Lisans alanından çeşitli dersler aldım.

Hacettepe Üniversitesi Okul Öncesi alanda Yüksek lisansımı tamamlayarak alanda uzmanlığa hak kazanmış oldum. Halen her gün araştırmaya ve çeşitli eğitimler almaya devam ediyorum.

Eğitim aşkının önce bizimle başladığını ve her yeni bir güne, yeni maceralar yaşama umuduyla, sanat dolu sevgi ile başlıyor ve okula her gelen çocuğuma kucak dolusu hoş geldin ile başlıyorum. Beni kısaca tanımış oldunuz, bende sizleri tanımak için okulumuza bekliyorum.

 

Sevgiyle,

Görüşmek Üzere…