Bir bebek düşünün daha kucağınıza aldığınız ilk gün bir karakteri olduğunu fark edersiniz. Büyükçe karakteri ve kişiliği’ de şekillenir. Ailesinden çevresinden aldığı, gördüğü ve sezinlediği her şeyi analiz ederek kendisine katar.

 

Merak dolu, macera arayışı içerisinde serüvenler yaşayarak her gün gelişir ve değişiriz.

Çocuklarımızın hayatlarında olan bu tutkuyla onlarında yanında olmak, onların öğrenme maceralarında yeni umutlar açmak, yaratıcılıklarını geliştirmek ve onları tüm gelişim alanlarında potansiyellerinin en üst seviyesine çıkmak, Nana Eğitim ailesi olarak en büyük amacımız, ama en önemlisi okul hayatlarını dolu dolu ve mutlulukla geçirmeleri sağlamak.

Doğayı seven, duygularını ifade eden özgür ve kendi kararlarını veren birer birey olma yolunda bizlerde çocuklarımızın yanında olacağız. Nana Ailesi olarak sizleri aramızda görmeyi çok isteriz.

 

Okulumuzun Adı Nerden Geliyor?

Okulumuzun adını ararken çocuklara göre olsun, onların söyleyebileceği, sevimli şirin bir isimi olsun istedik. Okulumuzun adı lazcadır. Eşim lazdır, bu nedenle isim araştırırken lazca olmasını ve aynı zamanda bize işimizi hatırlatmasını istedik. Nana lazca anne demektir. Okulumuzun ruhunda her zaman bir anne eli olduğunu, anne şefkatiyle ilerleyeceğimizi ve her zaman anne yüreğiyle çalışacağımızı görev edindik.

 

FELSEFEMİZ

Eğitim felsefemiz, Çocuk merkezlidir, çocuklar bilgiyi deneyimlerinden kazanırlar, çocukların ilgi alanları ve merakları doğrultusunda şekillenir. Eğitim yaklaşımları olarak, yapılandırmacı yaklaşımı temel alarak, program değerlendirme üzerinden ilerleriz. Programlarımızı oluştururken birçok farklı eğitim yaklaşımını metod olarak da kullanırız.

Reggio Emillia, Waldorf, Montessorori, High Scope vb. gibi eğitim yaklaşımlarının eğitim felsefesi, öğretmen rolü, çevre düzeni, sanat çalışmaları ve değerlendirmeleri üzerine uzman kadromuz ile çalışır ve bunları kendi eğitim felsefemizle harmanlayarak, programımıza uygularız.

 

BRANŞ DERSLER

İNGİLİZCE

Okulumuzda ingilizce eğitim sistemimiz günlük olarak uygulanır. İngilizce derslerimiz Cambrige müfradat uygulanır. İngilizce derslerimiz haftanın her günü grammer, vocabulary ve convasation üzerine düzenlenmiştir.

MÜZİK

Orff ve Ritim çalışmaları temel olarak tüm çalışmalarda yer alır. Temel piyano ve ses çalışmalarına yer veririz.

DRAMA

Hayatın her alanı bir drama değil midir? Çocuklarda bu hayatı oyunla, dramatizasyonlarla, hikayelerle, doğaçlama ile ortaya çıkarır çocukça yaşarız.

YOGA

Güneşi selamlayarak başlayıp, doğanın tüm güzelliklerini, nefes egzersizlerimizle harmanlayarak, meditasyonlarımızı yaparız.

GÖRSEL SANATLAR

Yaratıcı düşünme becerileri, tasarım oluşturma ve sanatın sanatçının ruhunu yaşarız. Sanatın hayata kattığı her anlamda bizler çocuklarımızla oradayız ve bu etkiyi çalışmalarımıza yansıtırız. Sanatsal kavramlardan sanatçılara, akımlardan ressamlara birçok deneyimlerimiz olur. Görsel sanatlar ile hem sanat tarihi hem de müze çalışmaları yapar, eser analizlerimizle kendimizi ve eseri ifade ederiz.

 

 TEMEL DERSLERİMİZ

Okuma – yazmaya hazırlık
• Türkçe- Dil etkinlikleri
• Fen ve matematik etkinlikleri
• Oyun ve hareket etkinlikleri
• Sanat etkinlikleri
Derslerde hayata geçirilmektedir. Sınıf öğretmenlerimiz tarafından uygulanır.

YAZ OKULU
Beden Eğitimi
Yüzme
Halk Oyunları
Atölyeler
Derslerimizle de  alanında uzman öğretmenlerimiz çocuklarımızın tüm gelişim alanlarında daha başarılı bireyler olmaları için katkıda bulunmaktadırlar.

ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME
Eğitim öğretim sürecimizin son aşamasıdır, amaçlarımız doğrultusunda planlanan ve uygulanan eğitim-öğretim etkinliklerinin 2-5 yaş öğrencilerimizin tüm gelişim alanlarında, oluşturduğu değişikliğin ölçülmesi ve yorumlanması amacıyla yapılan değerlendirmedir. Değerlendirme sonuçları, programın geliştirilmesi amacıyla kullanılabileceği gibi eğitimin etkisini belirlemek amacıyla da kullanılır. Her iki durumda da hedefimiz, çocukların gelişimini ve eğitimini desteklemektir.