image
BLOG
By BLOG0 Comment

OKUL KURALLARIMIZ

 1. Okulumuz 07.30-18.00 saatleri arasında 5 gün hizmet vermektedir. Cumartesi ve Pazar günleri tatildir. Öğrencilerimizin okula geliş gidiş saatleri bu saat aralıklarına uygun olmalıdır.
 2. Okula geliş saati sabah, en geç 09:15 geliş, teslim alırken 16:30 en erken, öğrencilerin çıkış saatidir. Bu saat aralıklarında etkinlikler devam etmektedir. 18:00- 18:30 arası okulumuzun nöbet sınıfında bulunurlar.
 3. Okulumuzda kahvaltı saati 09.00-09.30, öğle yemeği saati 12.00-13.00, ikindi kahvaltısı saati 15.00-16.00 arasıdır. Bu saatler dışında okula gelen çocuklar için ayrı bir yemek servisi yapılmaz.
 4. Okulumuz MEB onaylı kurum akademik eğitim-öğretim takvimini takip eder ve resmî tatil günlerinde ve akademik takvimde belirtilen bazı özel günlerde eğitim vermez. 
 5. Yaz Okulu ücreti eğitim ücretine dâhil değildir. Ayrıca ödenir.
 6. Yıllık yapılan peşin ödemelerde öğrencimizin okulumuzdan ayrılması durumunda, kalan alacak bakiyesinin %80’ i iade edilir.
 7. Okul eğitim ücretlerimiz her ayın 1’i 5’i arası ödenir. Hastalık, tatil gibi öğrencinin okula gelmediği durumlarda ücret kesintisi yapılmaz.
 8. Çocuğun okuldan ayrılması (kaydının silinmesi)durumunda 20 gün önceden yazılı olarak okul yönetimine bildirilmesi gerekir. Bildirilmediği durumlarda bir sonraki ayın eğitim aidatı tahsil edilir.
   
 9. Hastalanan öğrenciler okula gönderilmez, antibiyotik şurup vb. ilaç kullanan çocuklar evde dinlenirler. İlaç kullanıldığı halde okula gelen öğrenciler okulda olmalarında bir sakınca bulunmadığını belgeleyen doktor yazısı raporu getirirler. Milli Eğitim Bakanlığı Yönetmeliğinin 78.Maddesi d bendi gereğince, okullarda çocuklara ilkyardım dolabında bulunanlar harici ilaç vb. verilmesi yasaktır. Bu nedenle okula ilaç kabulü yapılmamaktadır. Kronik hastalığı ve ya alerjik durumu olan çocuklarımızın kullanması zorunlu ilacı, olası durumlar için doktor raporu ile idareye tutanakla teslim edilir.
 10. Okula şeker, çikolata vb. hazır raf ürünleri gönderilmez. Paylaşımda bulunmak isteyenler sadece ikindi kahvaltısında kuruyemiş (leblebi hariç), meyve, kuru meyve vb. doğal yiyecekleri, ya da evde yapılmış kurum beslenme kültürüne uygun yiyecekleri getirebilirler.
 11. Kolye, küpe, künye gibi değerli eşyalar okula gelirken takılmaz ve kız öğrencilerimiz okula gelirken oje sürmez. Üzerinde isim yazılmayan çocuğa ait eşyanın kaybolması durumunda öğretmen ya da okul yönetimi sorumlu değildir.
 12. Gezi günlerinde gezi izin belgesi olmayan çocuklar geziye katılamaz.
 13.  Aileler çocuklarının okula gelmediği /gelemeyeceği günlerde okulu arar, bilgi verir.

ANAOKULU İDARESİ
Leave a reply